
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Lokalisering | Europa |
| Producent | Cooler Master |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 86 |
| Bredde | 150 |
| Vægt | 1650 |
| Dybde | 140 |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, BSMI, CCC, FCC, cTUVus, KC, EAC, RCM, ErP 2014, UKCA, RoHS 2.0 |
| Kølesystem | 120 mm ventilator |
| Medfølgende ledninger | AC-strømkabel Strøm 24 pin ATX-kabel 50 cm Strøm 8 pin EPS12V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 67 cm 2 x strøm 15 pin SATA-kabel 70 cm 2 x 8 pin PCI Express strøm med aftagelig 2 pin sektion 62 cm 4 pin internt strømkabel 70 cm |
| Egenskaber | Beskyttelse mod overophedning, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, kortslutnings beskyttelse, køleblæser til hydrodynamisk leje, DC-DC teknologi, ikke-modulær |
STRøMENHED
| Effektivitet | 85% |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 750 Watt |
| Output Current | +3.3V - 19 A +5V - 19 A +12V - 54 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 12 x 15 pin Serial ATA strøm 3 x 4-PIN intern strøm |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



