be quiet! BN344
73.8% at 2% Load (230 VAC), 87.1% at 10% Load (230 VAC), 91.7% at 20% Load (230 VAC), 93.2% at 50% Load (230 VAC), 91.2% at 100% Load (230 VAC)
Sammenlign priser på be quiet! BN344 fra 1.148,00 kr. kr. til 1.349,00 kr. kr. fra 2 forhandler(e).
1.148,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 1.148,00 kr. · 2 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Farve | Sort |
| Lokalisering | Europa |
| Producent | be quiet! |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 86 |
| Bredde | 150 |
| Vægt | 1850 |
| Dybde | 160 |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | Triman, FCC, RCM, CCC, EAC, TUV C, TUV US, RoHS, UKCA, WEEE, BSMI, CB, CU, ERP |
| Kølesystem | 120 mm ventilator |
| Egenskaber | Dobbelt 12V skinner, fuld modulær, Silent Cooling, Modern Standby-kompatibel, riffelleje-køleblæser, beskyttelse mod overophedning, beskyttelse mod overstrøm, overbelastningsbeskyttelse, kortslutnings beskyttelse, overspændingsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, spændings- og tilstrømningsbeskyttelse, DC-DC teknologi, LLC Full Bridge Topology, Synchronous Rectifier (SR) technology |
| Udstyr inkluderet | Kabelbånd, skruer |
STRøMENHED
| Effektivitet | 73.8% at 2% Load (230 VAC), 87.1% at 10% Load (230 VAC), 91.7% at 20% Load (230 VAC), 93.2% at 50% Load (230 VAC), 91.2% at 100% Load (230 VAC) |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 850 Watt |
| Output Current | +3.3V - 22 A +5V - 22 A +12V1 - 40 A +12V2 - 36 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| Strømfaktor (PF) | 0.98 |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion 1 x 12VHPWR 4 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 1 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion 1 x strøm 8 pin EPS12 V 6 x 15 pin Serial ATA strøm 2 x 4-PIN intern strøm |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
BæREDYGTIGHEDSOPLYSNINGER
| ENERGY STAR | Ja |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

