Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 2.51/ EPS12V 2.92 |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Farve | Sort |
| Lokalisering | Europa |
| Producent | be quiet! |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 86 |
| Bredde | 150 |
| Vægt | 2410 |
| Dybde | 200 |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 300,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, CB, FCC, cTUVus, RCM, BSMI, CU, CCC, RoHS, WEEE, ERP |
| Kølesystem | 135 mm ventilator |
| Egenskaber | LLC resonant konverteringsteknologi, fuld modulær, overclock-tilstand, Full Bridge-topologi, Synchronous Rectifier (SR) technology, DC-DC teknologi, udskiftelig single/seks 12V skinner, køleblæser til flydende dynamisk leje, beskyttelse mod overophedning, beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, kortslutnings beskyttelse, Multi-GPU Technologies Supported |
| Udstyr inkluderet | Kabelbånd, tommelskruer, skruer, kabelpose, overclock-åbningsbøjle med kontakt, overclock-lus |
STRøMENHED
| Effektivitet | 93.9% at 20% Load (230 VAC), 94.7% at 50% Load (230 VAC), 93% at 100% Load (230 VAC) |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 1200 Watt |
| Output Current | +3.3V - 25 A +5V - 25 A +12V1 - 35 A +12V2 - 35 A +12V3 - 35 A +12V4 - 35 A +12V5 - 40 A +12V6 - 40 A -12V - 0.5 A +5VSB - 3.5 A |
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| Strømfaktor (PF) | 0.99 |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Titanium |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion 1 x strøm 8 pin EPS12 V 1 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion 10 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 8 x 4-PIN intern strøm 16 x 15 pin Serial ATA strøm 2 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbinder |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Lydudbredelse | 11.2 dBA |
BæREDYGTIGHEDSOPLYSNINGER
| ENERGY STAR | Ja |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

