Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Producent | 5 års garanti |
| Bundtet med | APC UPS Network Management Card AP9641 |
| Højde (rackenheder) | 2U |
| Enhedstype | UPS - Power Factor Correction (PFC) - rackversion |
| Farve | Sort |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 85 |
| Bredde | 432 |
| Vægt | 21000 |
| Dybde | 505 |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 1 (total) / 0 (fri) x SmartSlot |
| Interface | 1 x seriel - RJ-45 1 x EPO (emergency power off) 1 x USB 1 x management (Fast Ethernet) - RJ-45 |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | EAC, REACH, IP20 |
| Egenskaber | LCD-skærm, hørlig alarm, Eco-Mode, kold-start funktion, firmware kan opgraderes, udskiftelige batterier, intern bypass, autogenstart |
| Medfølgende ledninger | Strømkabel 1.83 m USB-kabel - ekstern |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | APC PowerChute Business Edition |
STRøMENHED
| Input-stik | Europlug (strøm CEE 7/16), strøm BS 1363A, strøm IEC 60320 C14 |
| UPS-teknologi | On-line |
| Med frekvens | 50/60 Hz ± 3Hz |
| Nødvendig frekvens | 40 - 70 Hz |
| Bølgeform udgang | Sinewave |
| Udgangspænding | AC 220/230/240 V ± 2% - 50/60 Hz |
| Strømkapacitet | 1500 Watt / 1500 VA |
| Overspændingsafledning | Ja |
| Kortslutningsbeskyttelse | Hovedafbryder |
| Indgangspænding | AC 230 V |
| Energivurdering | 432 Joule |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 6 x power IEC 60320 C13 |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Lydudbredelse | 50 dBA |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 0 - 95% (ikke-kondenserende) |
BATTERI
| Egenskaber | Læksikker, vedligeholdelsesfri, lukket |
| Forsynet spænding | 48 V |
| Antal | 1 |
| Genopladningstid | 3 timer |
| Run Time (op til) | 5.2 min. ved fuld last 14.2 min. ved halv belastning |
| Teknologi | Blysyre |
NETVæRK
| Grænseflade til fjernstyring | Ethernet 10/100, USB, serial |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



