Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Printertype | Arbejdsgruppeprinter - laser - farve |
| Producent | 1 års garanti |
EFFEKT
| Strømforbrugs-stand by | 94 Watt |
| Strømforbrug ved drift | 1600 Watt |
| Strømforbrug-sovemodus | 1 Watt |
| Strømenhed | Strømforsyning - intern |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 637 |
| Bredde | 590 |
| Vægt | 54300 |
| Dybde | 670.8 |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Tilslutninger | 1 x USB 3.0 1 x Gigabit LAN - RJ-45 |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | WHQL, FIPS 140-2, IPv6 Ready, EcoLogo, MEDITECH |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| OS nødvendig | Linux, Microsoft Windows Server 2003, Red Hat Enterprise Linux, Microsoft Windows 7, HP-UX 11i v3, Microsoft Windows Server 2008, Windows 8, Microsoft Windows Server 2012, Apple MacOS X 10.10, Windows 10, Apple MacOS X 10.11, Oracle Solaris 11.3, IBM AIX 7.2, Red Hat Fedora Core 24, SUSE Linux 13.2, Apple macOS 10.12 |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 32 °C |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 85 % (ikke-kondenserende) |
PROCESSOR
| Processor | 1.05 GHz |
NETVæRK
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | Secure Print, SSL, Apple Bonjour, TLS, IPsec |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 3, HTTPS |
| Netværk | Udskriftsserver |
MILJøMæSSIGE-STANDARDER
| ENERGY STAR | Ja |
| Blue Angel | Ja |
MEDIEBEHANDLING
| Mediestørrelser | 297 x 432 mm, 139.7 x 182 mm, 88.9 x 98.4 mm |
| Mediestørrelsesklasse | A3 |
| Max. mediestørelse (brugerdefineret) | 297 mm x 432 mm |
| Konvolutstørrelser | International DL (110 x 220 mm), Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm) |
| Maks. mediestørrelse | 297 x 432 mm |
| Maks. mediekapacitet | 2180 ark |
| Mediekapacitet i alt | 620 ark |
| Udbakkekapacitet | 500 ark |
| Minimum Medie Størrelse (Almindelig) | 88.9 mm x 98.4 mm |
| Medietype | Konvolutter, almindeligt papir |
| Mediefremføringer | Bakke til papirforsyning: 1 x automatisk - 500 ark - 297 x 432 mm Bypass-bakke: 1 x automatisk - 100 ark - 297 x 432 mm |
DRIFTSPERIODE
| Månedlig driftscyklus (maks.) | 153000 sider |
| Anbefalet månedlig volumen | 10000 sider |
PRINTER
| Indbyggede enheder | 5 inch LCD touch screen |
| Grænseflade | Gigabit LAN, NFC, USB 3.0 |
| Skærmvisningsstørrelse | 5" |
| Mediehåndtering | 520-ark input bakke, 100-ark bypass bakke |
| Forbindelsesteknologi | Kabling |
| Maks. opløsning (S og H) | 1200 x 2400 dpi |
| Printerhastighed | Op til 35 spm (sider pr minut) - farve Op til 35 spm (sider pr minut) - S/H |
| PostScript-understøttelse | Standard |
| Automatisk Duplikering | Ja |
| Udprintningstid af første aftryk S/H | 5.1 sekunder |
| Sprogsimulering | PCL 5E, PostScript 3, PCL 6, HP GL, PDF, XPS, TIFF, JPEG |
| Med skrifter | 136 x PostScript 83 x PCL |
| AirPrint-aktiveret | Ja |
| Udprintningstid af første farveaftryk | 7.6 sekunder |
RAM
| RAM installeret (maks.) | 2 GB / 2 GB (maks.) |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



