Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Producent | 1 års garanti |
| Antal brugere | 3-10 brugere |
| Printertype | Arbejdsgruppeprinter - laser - farve |
| Lokalisering | Engelsk, Tysk, Fransk, Italiensk, Spansk / Europa |
EFFEKT
| Strømforbrugs-stand by | 16.7 Watt |
| Nødvendig frekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug ved drift | 574 Watt |
| Strømforbrug-sovemodus | 1.1 Watt |
| Strømenhed | Strømforsyning - intern |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 304.4 |
| Bredde | 413.6 |
| Vægt | 18900 |
| Dybde | 472 |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Tilslutninger | 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B 2 x USB 2.0 host - 4 pin USB Type A 1 x Gigabit LAN - RJ-45 |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, GS, CECP, EN 62479:2010, EN 61000-3-3:2013, CISPR 22:2008, EN 61000-3-2:2014, IEC 60950-1:2005 + A1:2009 + A2:2013, IEC 62479:2010, LVD 2014/35/EU, EN 55024:2010+A1:2015, CE/EMC, EN 55032:2012, CISPR 32, EN 60825-1:2014, EN 55035:2017, Kviksølv-fri, EN 60950-1:2006+A11:2009+A1:2010+A12:2011+A2:2013, CISPR 35:2016 Class A, IEC 60825-1:2014 Class 1 |
| Med forbrugsartikler | 1 x tonerpatron (sort) - op til 2400 sider ISO/IEC 19798 1 x tonerpatron (cyan) - op til 2100 sider ISO/IEC 19798 1 x tonerpatron (magenta) - op til 2100 sider ISO/IEC 19798 1 x tonerpatron (gul) - op til 2100 sider ISO/IEC 19798 |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | Drivers & Utilities, HP Web JetAdmin, HP Printer Assistant |
| OS nødvendig | UNIX, Android, Microsoft Windows Vista (32/64 bits), Ubuntu 10.04, Microsoft Windows 7 (32/64 bits), Microsoft Windows XP (32/64 bits) SP3, Apple MacOS X Lion 10.7, Apple iOS, Ubuntu 11.10, Ubuntu 12.04, Apple OS X 10.8 Mountain Lion, Windows 8 (32/64 bit), openSUSE 12.2, Red Hat Fedora 17, Ubuntu 12.10, Windows 8.1 (32/64 bit), Apple OS X 10.9 Mavericks, Red Hat Fedora 18, openSUSE 12.3, Linux Mint 13, Ubuntu 13.04, Ubuntu 13.10, Ubuntu 14.04, Red Hat Fedora 19, Linux Mint 14, Linux Mint 15, Apple MacOS X 10.10, openSUSE 13.1, Windows 10 (32/64 bits), Red Hat Fedora 20, Linux Mint 16, Linux Mint 17, BOSS GNU/Linux 3.0, BOSS GNU/Linux 5.0, Ubuntu 14.10, Debian Linux 6.0.x, Debian Linux 7.x |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Lydemission (tomgang) | 33 dBA |
| Lydemission (i drift) | 48 dBA |
| Maks. driftstemperatur | 32.5 °C |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90% |
PROCESSOR
| Processor | 800 MHz |
NETVæRK
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | Apple Bonjour, IPsec, 802.1x |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, HTTP, HTTPS, IPP 2.0, SLP |
| Navn på netværkscontroller | HP Jetdirect |
| Netværk | Udskriftsserver |
MILJøMæSSIGE-STANDARDER
| ENERGY STAR | Ja |
| Blue Angel | Ja |
| ENERGY STAR version | 3.0 |
MEDIEBEHANDLING
| Mediestørrelser | Legal (216 x 356 mm), Executive (184 x 267 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), B5 (176 x 250 mm), A6 (105 x 148 mm), 100 x 150 mm, JIS B5 (182 x 257 mm), B6 (125 x 176 mm), 76 x 127 mm, Oficio (216 x 343 mm) |
| Mediestørrelsesklasse | A4/Legal |
| Max. mediestørelse (brugerdefineret) | 216 mm x 356 mm |
| Medievægt | 60 g/m² - 200 g/m² |
| Konvolutstørrelser | US No 10 (104.7 x 241.3 mm), International DL (110 x 220 mm), International C6 (114 x 162 mm), International C5 (162 x 229 mm), International B5 (176 x 250 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm), US No 9 (98.6 x 225.6 mm) |
| Maks. mediestørrelse | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) |
| Maks. mediekapacitet | 850 ark |
| Mediekapacitet i alt | 300 ark |
| Udbakkekapacitet | 150 ark |
| Minimum Medie Størrelse (Almindelig) | 76 mm x 127 mm |
| Medietype | Konvolutter, transparenter, etiketter, almindeligt papir, bond-papir, genbrugspapir, postkort, skinnende papir |
| Mediefremføringer | 1 x automatisk - 150 ark - Legal (216 x 356 mm) |
DRIFTSPERIODE
| Månedlig driftscyklus (maks.) | 55000 sider |
| Anbefalet månedlig volumen | 900 - 4800 pages |
PRINTER
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Indbyggede enheder | Status-LCD |
| Grænseflade | USB 2.0, Gigabit LAN, USB 2.0 vært |
| Mediehåndtering | 250-arks inputbakke, 50-arks universalbakke |
| Maks. opløsning (S og H) | 600 x 600 dpi |
| Printerhastighed | Op til 29 spm (sider pr minut) - S/H - A4 (210 x 297 mm) Op til 29 spm (sider pr minut) - S/H - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) Op til 49 spm (sider pr minut) - sort landskab - A5 (148 x 210 mm) Op til 49 spm (sider pr minut) - farvelandskab - A5 (148 x 210 mm) Op til 24 ipm - farve duplex - A4 (210 x 297 mm) Op til 24 ipm - sort/hvid duplex - A4 (210 x 297 mm) Op til 25 ipm - farve duplex - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) Op til 25 ipm - sort/hvid duplex - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) Op til 7 spm (sider pr minut) - farveportræt - A5 (148 x 210 mm) Op til 7 spm (sider pr minut) - sort portræt - A5 (148 x 210 mm) |
| PostScript-understøttelse | Standard |
| Automatisk Duplikering | Ja |
| Sprogsimulering | PCL 5C, PostScript 3, PCL 6, PDF 1.7 |
| Med skrifter | 105 x TrueType 92 x PostScript 3 |
| Image Enhancement Technology | HP ImageREt 3600 |
| Maks. opløsning (Farve) | 600 x 600 dpi |
| Printeregenskaber | Instant-on Technology |
| AirPrint-aktiveret | Ja |
RAM
| RAM installeret (maks.) | 1.25 GB / 1.25 GB (maks.) |
FLASHHUKOMMELSE
| Flashhukommelse | 4 GB |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.




