Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Producent | 1 års garanti |
| Udskrivningsteknologi | Laser - monokrom |
| Månedlig driftscyklus (maks.) | 50000 sider |
| Skærmegenskaber | Touch screen |
| Kontormaskineegenskaber | Scan til e-mail, scan til FTP, scan til PC |
| Printerskrifttyper | Skalerbar PPDS x 39 Bitmapped PPDS x 5 Skalerbar PCL x 89 Skalerbar PostScript x 158 Bitmapped PCL x 2 |
| Anbefalet månedlig volumen | 500 - 5000 sider |
| Type faxmaskine | Almindeligt papir |
| Display Farvesupport | Farve |
| Forbindelse tilgængelig | Ja |
| Enhedstype | Multifunktionsprinter |
| Diagonalstørrelse, display | 2.8" |
| Interface | USB 2.0, LAN |
| AirPrint-aktiveret | Ja |
EFFEKT
| Strømforbrug i dvale | 0.8 Watt |
| Strømforbrug i drift | 530 Watt |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 339 |
| Bredde | 411 |
| Vægt | 12800 |
| Dybde | 366 |
DIVERSE
| Tid før første kopi parat sort/hvid | 6.5 sekunder |
| Vedtagne normer | FCC Klasse B-certificeret, UL, C-Tick, cUL, GS, NOM, ICES-003 Class B, CCC, DOC, SII, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, BSMI Class B, KCC, IEC 60825-1, FDA, UL-AR, GOST-R, EN 60825-1, KC, CECP, CEL, ECMA-370, EFTA, TER, ISO 532B, TED, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, DE-UZ 205, EC 1275 |
| Med forbrugsartikler | 1 x tonerpatron (sort) - op til 1500 sider 1 x billedenhed - op til 40000 sider |
TILSLUTNINGER
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | SSL, LEAP, TLS, IPsec, 802.1x, ARP, TTLS, PEAP, MD5, MS-CHAPv2, IPv6 support, SNMP 3 |
| Understøttelse af operativsystemer | Novell NetWare 6.5, MS Windows 7 (32/64 bits), Windows 8 (32/64-bits), Windows 8.1 (32/64-bit), Windows 10, Novell Open Enterprise Server 2, Novell Open Enterprise Server 11, Ubuntu Linux 16.04, openSUSE 42.3, openSUSE 15, Debian Linux 9.4, Debian GNU/Linux 8.11, Ubuntu Linux 18.04 LTS, Red Hat Enterprise Linux WS 7.5, Fedora 27, Fedora 28, Novell Open Enterprise Server 15, SuSE Linux Enterprise Server 15, SuSE Linux Enterprise Server 12 SP3, SuSE Linux Enterprise Server 12 SP4, Fedora 29, Debian Linux 9.5, Debian Linux 9.6, Red Hat Enterprise Linux WS 6.1, Red Hat Enterprise Linux WS 7.6 |
| Interface | 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B 1 x LAN - RJ-45 |
HUKOMMELSE
| Maks hukommelse understøttet | 512 MB |
| Standardhukommelse | 512 MB |
MåL-&-VæGT-(FORSENDELSE)
| Dybde ved forsendelse | 46.5 cm |
| Højde ved forsendelse | 38.5 cm |
| Bredde ved forsendelse | 42 cm |
| Vægt ved forsendelse | 14.7 kg |
MILJøMæSSIGE-STANDARDER
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Silver |
KOPIERING
| Maksimal kopieringshastighed | Op til 36 spm |
| Maksimal dokumentformindskelse | 25% |
| Automatisk duplikering | Ja |
| Maksimal dokumentforøgelse | 400% |
SCANNING
| Scanelement | CIS |
| Optisk opløsning | 600 x 600 dpi |
DOKUMENT--OG-MEDIEHåNDTERING
| Originaltype | Ark |
| Dokumentføder kapacitet | 50 ark |
| Understøttede kuvertstørrelser | US No 10 (104.7 x 241.3 mm), International DL (110 x 220 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm), US No 9 (98.6 x 225.6 mm) |
| Maksimal mediekapacitet | 900 ark |
| Understøttet medie størrelse | ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), Legal (216 x 356 mm), Executive (184 x 267 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), Folio (216 x 330 mm), JIS B5 (182 x 257 mm), Statement (139.7 x 215.9 mm), Oficio (216 x 343 mm) |
| Understøttet medietype | Konvolutter, almindeligt papir, etiketter, kortpapir |
| Udbakkekapacitet | 150 ark |
| Bypass-feeder kapacitet | 100 ark |
| Maksimal originalstørrelse | 215.9 x 355.6 mm |
| Maks. mediestørrelse | A4/Legal |
| Standard mediekapacitet | 350 ark |
| Detaljer om dokument- og mediehåndtering | Bypass-bakke - 100 ark Bakke til papirforsyning - 250 ark vægt: 60 g/m² - 120 g/m²; vægt (pund): 16 pund - 32 lbs ADF - 50 ark Udbakke - 150 ark |
UDSKRIVNING
| Maksimal udskrivningshastighed | Op til 38 spm |
| Automatisk Duplikering | Ja |
| Udprintningstid af første aftryk S/H | 6.2 sekunder |
| Maks. printeropløsningsklasse | Op til 600 x 600 dpi |
| Printerdrivere / Emuleringer | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, PCL 5c, PPDS, PDF 1.7 |
| Maksimal udskrivningsopløsning | Op til 600 x 600 dpi |
| Image Enhancement Technology | 2400 IQ |
FAXMASKINE
| Kompatibilitet | Super G3 |
| Maksimal transmissionshastighed | 33.6 Kbps |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

